תאונות עבודה בענף הבניין– קריסת מנוף

מאמרים נוספים

יצירת קשר

עורך דין לתאונות עבודה קשות

בכל שנה עשרות עובדים נהרגים עקב תנאי בטיחות לקויים, אי מתן הדרכות ו/או הכשרות, ציוד מגן שאינו תקין ועוד, רק מתחילת שנת 2019 נהרגו 20 פועלים בתאונות בענף הבנייה.

גורם התמותה המשמעותי ביותר בקרב העובדים בענף הבניה הינו נפילה מגובהוזאת בעקבות היעדרם של מעקות שימנעו נפילות של העובדים מגובה. התקן הישראלי מחייב כבר היום התקנת מעקה, בדומה לתקן האירופאי, אבל אין על כך הקפדה.

האחריות באתר בניה מוטלת על הקבלן או על בעל האתר, וחלה עליהם החובה לדאוג לביטחונם של הפועלים, אך לעיתים הקבלנים מעדיפים לקצר את משך עבודתם ובמקביל להזניח ו/או להתעלם מתקנות הבטיחות.

ניתן להיווכח שתאונות קורות בגלל חוסר זהירות. בקסדות בדרך כלל משתמשים, אבל לשאר הדברים אין זמן, כי בטיחות גוזלת זמן ועלה כסף. המשמעות, פועלים נופלים נפגעים ומשפחות רבות מתווספות למעגל השכול.

כך לדוגמא, בתאריך 19/05/19 שלושה פועלים נהרגו מקריסת חלקי מנוף שפגעו בהםבשדרות ז'בוטינסקי ביבנה.

בתאריך05/09/16 קרס חניון תת-קרקעי בן 4 קומות ברמת החייל שבתל אביב ונהרגו 6 פועלים.

לא מכבר נהרגו שני פועלים כבני 30 בשני אתרי בנייה שונים בפתח תקווה ובבני ברק ופועל כבן 30 נפל מגובה של כ-5 קומות באתר בנייה ברחוב המגשימים שבפתח תקווה.

מתחילת 2018 נהרגו 58 עובדים באתרי בנייה. 20 עובדים נהרגו מתחילת 2019 ו-62 עובדים נפצעו באורח בינוני וקשה. מספר ההרוגים בענף הבנייה נמצא בעלייה משמעותית.

כנראה שהניסיונות לקידום הבטיחות בענף הם דלים ואינם מספיקים.

לצערנו, במקרים רבים המשמעות של התאונות הללו היא אובדן חיי אדם ופציעות קשות.

למשרד עו"ד בוים & תומא ניסיון רב בניהול תיקי תאונות עבודה, תאונות גובה לרבות כל ענפי הנזיקין.

הניסיון מוכיח כי נפגעים שיוצגו על ידי משרד עו"ד בוים & תומא קיבלו את תגמולי הביטוח להם הם היו זכאים.

דיני נזיקין
admin

תביעת תאונת עבודה

תאונת עבודה היא תאונה שאירעה תוך כדי ועקב העבודה, כולל בדרך לעבודה וממנה. אירוע מוחי או אירוע לבבי עשויים להיות מוכרים כתאונת עבודה, אם נגרמו

קרא עוד »
עורך דין לתאונות דרכים במרכז
ביטוח לאומי
admin

תאונות עבודה ביטוח לאומי

על פי הגדרת הביטוח הלאומי, תאונה תיחשב כתאונת עבודה במקרים הבאים: בדרך לעבודה או מן העבודה או ממקום שהמבוטח לן בו. בשעת העבודה או בעת

קרא עוד »
דיני ביטוח ופנסיה
admin

מה היא תאונת עבודה?

במהלך חיי היום יום עלולות לקרות תאונות מסוגים שונים החל מהחלקה באמבטיה וכלה בתאונת דרכים. כאשר נגרם לנפגע מהתאונה נזק יש חשיבות רבה לסיווגה –

קרא עוד »

מה היא תאונת עבודה?

מה היא תאונת עבודה? במהלך חיי היום יום עלולות לקרות תאונות מסוגים שונים החל מהחלקה באמבטיה וכלה בתאונת דרכים. כאשר נגרם לנפגע מהתאונה נזק יש

קרא עוד »

הכרה בתאונה דרכים כתאונת עבודה

 תאונה שאירעה בדרך מגן הילדים לעבודה במשרד הממוקם בבית הינה תאונת עבודה

מעשה בתובעת אשר עבדה כעצמאית מהבית. באחד הימים לאחר שהורידה את ילדיה הקטינים בגן הילדים בדרכה בחזרה לביתה, התנגש ברכבה רכב והתובעת נפגעה.
התובעת פנתה לביטוח הלאומי, אך בקשתה להכרה בתאונה כתאונת עבודה נדחתה.

קרא עוד »
דילוג לתוכן