התקשר/י עכשיו לקבלת סיוע והכוונה ->

עורך דין תאונות עבודה

עו"ד אורי בוים

פיצוי כספי גבוה לנפגעי תאונות עבודה

את מי תובעים בתאונת עבודה ?

ביטוח לאומי

נפגעת בתאונת עבודה מגיעים לך עד 90 ימים תשלום בגין ימי מחלה (דמי פגיעה). במידה ונותרת עם נכות או הגבלה מגיע לך מענק ו/או גמלה חודשית

חברת הביטוח

במידה ומדובר בתאונת דרכים, יש לתבוע את ביטוח החובה. האחריות היא מוחלטת ואין צורך להוכיח אשם. כמו כן, קביעת אחוז הנכות על ידי המוסד לביטוח לאומי מחייבת את חברות הביטוח

קרן פנסיה / ביטוח מנהלים

כל מעסיק מחוייב להפריש לביטוח פנסיוני עבור העובד. במסגרת ההפרשה הפנסיונית העובד מבוטח באובדן כושר עבודה ו/או בגמלת נכות

מעביד

במקרים בהם המעסיק התרשל, ניתן לתבוע את המעסיק בשל התרשלותו. התביעה מוגשת בד"כ כנגד חברת הביטוח של המעסיק

ייצוג מקצועי על ידי עורך דין תאונות עבודה

חשוב לציין שהמוסד לביטוח לאומי אינו ממהר להכיר בתאונה כתאונת עבודה. ייצוג מקצועי של עורך דין לתאונות עבודה הבקיא בתחום יכול בהחלט להגדיל את הסכום הכספי שתקבלו. חברות הביטוח הן חברות עסקיות אשר מטרתן להגדיל את הרווח של בעלי המניות שלהן. קבלת פיצוי כספי מחברת ביטוח אינו דבר פשוט. מומלץ מאוד עורך דין תאונות עבודה שמייצג אותך בתאונת עבודה יהיה בעל ניסיון משמעותי בתחום.

המשרד מציע, פיתרון כולל ומקיף בתחום נפגעי עבודה (זכויות בעבודה), מול המעסיק ובתביעות נזיקיות נגד חברות ביטוח

לעורכי הדין העומדים בראש המשרד ניסיון של שנים רבות בתחום תביעות תאונות עבודה, בתחום הנזיקי ובתחום הרפואי

צרו איתנו קשר

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

זכאות לפיצוי כספי עם עורך דין תאונות עבודה

במקרה פגיעה זכאי העובד לקבל פיצוי כספי מביטוח לאומי וכן לתבוע את חברת הביטוח (ביטוח חובה) בגין נזקי גוף בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, כדי לקבל ממנה פיצויים בשל הנזקים שנגרמו לו עקב התאונה. ישנם מקרים שבהם זכאי הנפגע לסכומים נכבדים וגבוהים מהפיצוי שהוא מקבל מביטוח לאומי. לדוגמא: פיצויים בגין הפסדי השתכרות בעבר ובעתיד, כאב וסבל, עזרת צד שלישי ועוד.

חשוב ביותר להבין כי במידה והתאונה הוכרה על ידי ביטוח לאומי כתאונת עבודה, קביעת אחוזי הנכות על ידי ביטוח לאומי תחייב את חברת הביטוח. ניהול תיק של תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה הוא ניהול מורכב, יש משמעות להכוונה וסיוע לנפגע החל מהרגע הראשון שבו ארעה התאונה.

מומלץ להיעזר בעורך דין לתאונות עבודה אשר זה הוא תחום עיסוקו ויש לו את הידע והניסיון בהתנהלות בענף ביטוח לאומי תאונות עבודה. הניסיון מוכיח כי התנהלות נכונה תגרום לכך כי נפגע בתאונת דרכים יקבל את הפיצוי המקסימלי המגיע לו.

תביעת תאונת עבודה

פיצוי במקרה נכות מתאונה

דיני הנזיקין הינם חלק מהמשפט האזרחי העוסקים בפיצוי עקב נזק גוף או רכוש.
לדוגמא:
פיצוי ממזיק במקרה של תאונת דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, תקיפה, תקיפה בעבודה, לשון הרע, מטרדים למיניהם (רעש, זיהום אויר) גניבת עין ועוד.

בכללותם דנים דיני הנזיקין במקרה של נזק אשר נגרם על ידי גורם אשר ניתן להטיל עליו חבות במשפט בגין אותו נזק.
כאשר נגרם נזק, על הניזוק לבדוק:

א.      האם קיימת אחריות של גורם הנזק ?
ב.      מהו הסעד לו זכאי הניזוק ?
תחום דיני הנזיקין הינו רחב ומורכב, משרדנו נתקל לא אחת בתובעים אשר לא קיבלו זכויותיהם בדין כתוצאה מחוסר ידע והתנהלות בלתי מקצועית מול הגוף הנתבע, בכך הסבו לעצמם נזק רב ובמקרים רבים אין אפשרות לתקנו.
ראוי לזכור כי בחברות הביטוח ובגופים נתבעים אחרים יושבים אנשי מקצוע מיומנים ביותר אשר מתמודדים עם עשרות ומאות תובעים מדי יום והם מכירים את כל האותיות הקטנות ודרכי ההתחמקות מתשלום.

מומלץ להתנהל מול אותם גופים מיומנים בצורה מקצועית ולהסתייע בעו ד עם ניסיון מתחום הנזיקין.

עורך דין תאונות עבודה

מה היא תאונת עבודה?

תאונת עבודה,  תאונה אשר קרתה לעובד תוך כדי ועקב עבודתו. בנוסף, תאונה שקרתה לעובד בדרך אל ו/או מהעבודה, נחשבת גם לתאונת עבודה. מדי שנה, אלפי אנשים נפגעים בתאונות עבודה, אך כלל לא מודעים לזכויותיהם.

נפילה מגובה בבניין.
תאונות פגיעה מציוד במהלך העבודה.
פציעות קשות.
קטיעות איברים.
מיקרוטראומה.
סטרס נפשי ועוד'
מחלות מקצוע אשר מוגדרים כתאונת עבודה כמו ליקויי שמיעה, טנטון, מחלות שנגרמו עקב חשיפה לחומרים שונים בעבודה ועוד.

חשוב לדעת, כי קיימים כללים ברורים אשר מנחים את הנפגע בקרות התאונה. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנייה מוקדמת אל עורך דין העוסק בתחום תאונות עבודה.
עשיית הדבר הנכון לאחר אירוע תאונת עבודה, תחסוך לנפגע בעיות וסרבול בניהול ההליך, הן מול הביטוח הלאומי והן מול הגורם המבטח בעבודה.
כאשר נפגעים בתאונת עבודה, יש למצות את ההליך מול חברות הביטוח ומול הביטוח הלאומי ועל כן קיימת חשיבות לליווי עורך דין העוסק בתאונות עבודה, אשר ימקסם לך את הפיצוי המגיע לך.

תביעות לפי החוק לפיצויים בגין תאונות דרכים, התשל"ה- 1975 (להלן:"תביעות פלת"ד)-  המיוחד בתביעות אלו, הוא שמדובר בתביעות שבהן האחריות של המזיק היא מוחלטת, היינו  ללא קשר לשאלת האשמה ומשכך אין צורך לנהל דיון בשאלת החבות.

עם התרחשותה של תאונת דרכים, זכאי נפגע התאונה, לפנות אל החברה המבטחת את הרכב בביטוח חובה על פי חוק ולדרוש ממנה פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בתאונת הדרכים.

ראשי הנזק בגינם ניתן לתבוע הינם כאב וסבל, הפסדי השתכרות, עזרת צד ג', הוצאות רפואיות וכו'. בתביעות מסוג זה ישנם שני מסלולי תביעה אפשריים:

  •    במקרים רבים,תביעה זו התובע מגיש תביעה לבית המשפט ובמסגרתה עותר למינוי מומחים רפואיים בתחומי הפגיעה. הפסיקה קבעה כי מספיק שתהיה קיימת "ראשית ראייה" על מנת שבית המשפט יאשר מינוי המומחה.

במקרים אלו, הצדדים מחוייבים לקביעתו של המומחה לעניין אחוזי הנכות .

  • במקרים של תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה, כאשר נקבעה לנפגע נכות צמיתה על ידי המוסד לביטוח לאומי, הרי שקביעת הביטוח הלאומי מחייבת את חברת הביטוח.

תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה

לקוח משרדנו בשם י' (שם בדוי) , מפעיל ציוד מכני וטרקטוריסט במקצועו, נפגע בתאונת דרכים במהלך עבודתו, עת ירד ממחפרון שנמצא באתר הבנייה בו עבד, החליק ונפל לאחור ונחבל ביד ימין- ידו הדומיננטית.

לי' נגרם שבר דיסטאלי עם תזוזה דורסאלית ביד ימין, בגינו עבר י' ניתוח לקיבוע השבר.

מומחה תעסוקתי שבדק את י' קבע כי י' איבד את כושרו לעבוד כטרקטוריסט בשיעור של למעלה מ- 50%.

היות ודובר היה בתאונת עבודה, התובע נבדק על ידי ועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי, אשר קבעו לתובע נכות צמיתה משוקללת בשיעור של 19%.

היות ומדובר בנכות צמיתה בשיעור גבוה, בתביעה שהגשנו לאחרונה לחברת הביטוח, בית המשפט אמור לאמץ את קביעות המוסד לביטוח לאומי ביחס לנכות שנקבעה  לתובע המהווה "נכות על פי דין" , בהתאם לסע' 6 (ב) לחוקהפלת"ד.

נקודה חשובה נוספת שחשוב לדעת הינה כי סעיף 8 לחוק קובע עיקרון ייחוד העילה-  לפיו מי שתאונת הדרכים מקנה לו עילת תביעה על פי חוק זה, לא תהיה לו עילת תביעה על פי פקודת הנזיקין בשל נזק גוף, זולת אם נפגע בתאונה שנגרמה על ידי אדם אחר במתכוון.

במשרד עורכי דין בוים& תומא עובדים עם מומחים רפואיים אשר מלווים את הלקוח לכל אורך ההליך.

לעומדים בראש המשרד ניסיון רב בניהול תביעות נזיקין והמטרה היא למקסם את הפיצוי שיקבל הלקוח.

הניסיון מוכיח כי מרבית התיקים נסגרים בפשרה ללא צורך בניהול הליך משפטי מייגע וארוך.

עו"ד תומא עבד שנים רבות באחד מבתי החולים הגדולים בישראל, ובנוסף שימש כמרצה מן המניין בחוג לסיעוד באוניברסיטת תל אביב.

לעו"ד בוים ניסיון בתחום הביטוח מעל 30 שנה, והוא שימש כמנהל בכיר במספר חברות ביטוח, ומשכך הוא מכיר את שני צדי המתרס ובקיא בתחום הביטוח.

העומדים בראש המשרד, רואים שליחות בעבודתם ופועלים ללא לאות למען לקוחות המשרד, בנחישות ובמקצועיות על מנת שלקוחות המשרד יקבלו את מלוא הפיצוי הכספי שמגיע להם מחברות הביטוח.

עורך דין לדני תאונות עבודה

עו"ד תאונות עבודה

היתרונות שלנו

30 שנות ניסיון בביטוח

עו"ד בוים עבד בחברות ביטוח בתפקידים בכירים ומכיר את שני צדי המתרס. דבר אשר מעניק יתרון משמעותי ללקוחות המשרד. המשרד מייצג תובעים בלבד ואינו מייצג חברות ביטוח.

ניסיון בתחום הרפואי

עו"ד תומא עבד בבית חולים מוביל במספר תפקידים ומצוי בתחום הרפואי מעל 21 שנים. למשרד קשרי עבודה שוטפים עם מומחים רפואיים. הערכת התיק מבחינה רפואית נעשית במסגרת פנימית של המשרד ומהווה יתרון משמעותי ללקוח.

ללא צורך בניהול הליך משפטי

ניסיון העבר של בעלי המשרד בתחום הביטוח ובתחום הרפואי הוא גורם משמעותי בניהול התיק. מרבית התיקים במשרד בוים & תומא מסתיימים ללא צורך בניהול הליך משפטי. המשמעות היא קיצור טווח הזמן משמעותית.

ניהול הליכים מורכבים

עו"ד בוים בעל ניסיון רב בניהול הליכים מורכבים. עו"ד בוים לימד את תחום המו"מ ובעל ניסיון רב. הניסיון של עו"ד בוים מהווה יתרון משמעותי ללקוח לקבלת הפיצוי המקסימלי.

לקוחות ממליצים

צרו איתנו קשר
03-3731556

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לקבלת פיצוי כספי מקסימלי

השאר פרטים ועו"ד אורי בוים יתקשר אליך ישירות

דילוג לתוכן