תביעות נזיקין

לקוחות ממליצים

מאמרים נוספים

יצירת קשר

תביעות נזיקין כשמן כן הן, תביעות שמקורן בנזק, שמקורו בד"כ ברשלנותו של מזיק, אשר מקים לניזוק עילת פיצויים אזרחית נזיקית בגין אירוע הנזק, בגין ראשי נזק כגון: כאב וסבל, הפסדי השתכרות, עזרת צד ג', הוצאות רפואיות ועוד.

הדרך לחישוב הפיצויים המגיעים לניזוק תלויה במספר פרמטרים, למשל בגילו של הניזוק, במשלח ידו, בשאלה האם נותרה לו נכות כתוצאה מאירוע התאונה, האם נגרמה לו ירידה בהכנסה וכו'.

הדבר מקבל משנה תוקף כשמדובר בתאונה שהיא גם תאונת עבודה, במקרים כאלה המוסד לביטוח לאומי נכנס לתמונה ומשלם לניזוק תקבולים בגין אותה פגיעה, שאירעה כאמור במהלך עבודתו של הניזוק.

במקרים כאלה מכל פיצוי שנפסק או ייפסק לניזוק בבית המשפט, יש לנכות ( לעיתים אף בצורה רעיונית) את התקבולים ששולמו לניזוק על ידי המוסד לביטוח לאומי בגין אותה פגיעה.

עורך דין לתביעות נזיקין

מעשה שקרה ללקוחת משרדנו וכך היה:

מ' (שם בדוי), החליטה לערוך לבתה הקטינה בת ה- 14 מסיבת יום הולדת בלופט (אולם אירועים קטן הכולל ג'קוזי), למסיבה הוזמנו כ- 16 בנות.

מ' וידאה טרם שסגרה את ההזמנה עם בעל הלופט כי ללופט קיים כיסוי ביטוחי לכל הבנות, המבטח אותן במקרה של פגיעה ו/או חבלה כתוצאה מהשימוש בלופט, ובעל הלופט התחייב לכך שקיים ביטוח המכסה את כל המשתתפים באירוע.

למרבה הצער, לטענת אחת מהבנות המשתתפות באירוע, היא החליקהביציאה מהג'קוזי הממוקם בלופט , ולטענתה נגרמו לה נזקי גוף בגינם אף נקבעו לה לאחוזי נכות בתחום האורתופדי. הוריה של הקטינה הגישו תביעת נזיקין כנגד בעל הלופט וחברת הביטוח.

למרבה הפלא, מנהל הלופט באמצעות בא כוחו, החליט לשלוח הודעת צד ג' כנגד מ' ולצרפה  להליך. במילים פשוטות, האמא שהזמינה את האירוע עבור הבת נתבעה בבית המשפט.

במאמר מוסגר, יצוין כי הודעת צד ג' הינה הודעה לפיה הנתבע בתובענה מבקש לצרף את הצד השלישי להליך, בין היתר כשהנתבע טוען כנגד הצד השלישי שהוא זכאי להשתתפות או לשיפוי ממנו, בגין הסכומים שייפסקו בתביעה.

במקרה שלנו, הגיש כאמור הנתבע- מנהל הלופט הודעת צד ג' כנגד מ' לקוחת משרדנו בטענה שהוא זכאי להשתתפות או שיפוי ממנה בגין כל סכום שייפסק בתביעה, ככל וייפסק, היות ולטענתו מ' הינה מזמינת האירוע.

בימים אלו, משרדנו הגיש כתב הגנה בשם מ' בו נטען בין היתר, כי דין ההודעה שהוגשה להידחות על הסף, בשל העדר עילה ו/או העדר יריבות מכוח תקנה 101 לתקנות סדר הדין האזרחי.

עוד נטען בכתב ההגנה, כי על בעל הלופט כמחזיק הנכס קיימת חובת זהירותמפני מעשה או מחדל העלול להיגרם לכל אדם המבקר בנכס שבבעלותו ו/או בחזקתו, בהתאם לסעיף 35 לפקודת הנזיקין, וכי יש להעביר את נטל הראייה כי לא הייתה התרשלות מצידו לנתבע -בעל הלופט, בהתאם לסעיפים 38 ו- 41 לפקודת הנזיקין.

כדאי לשים לב , כי קיימים מקרים רבים בהם אנו לא מודעים לאחריות שיכולה להיות מושתתת על שכמנו, והמשמעות היא הוצאה כספית גבוהה, לא מתוכננת ומיותרת.

למשרד עורכי דין בוים& תומא ניסיון רב בניהול תביעות נזיקיות. נשמח לעמוד לשירותכם.

להערכת סיכוי ושווי תביעתך ללא התחייבות נא מלא את הפרטים הבאים ונחזור אליך

יצירת קשר

כל האמור באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי ו/או תחליף לכל יעוץ משפטי מכל סוג שהוא