עורך דין לתאונות דרכים

לקוחות ממליצים

מאמרים נוספים

יצירת קשר

תביעות לפי החוק לפיצויים בגין תאונות דרכים, התשל"ה- 1975 (להלן:"תביעות פלת"ד)-  המיוחד בתביעות אלו, הוא שמדובר בתביעות שבהן האחריות של המזיק היא מוחלטת, היינו  ללא קשר לשאלת האשמה ומשכך אין צורך לנהל דיון בשאלת החבות.

עם התרחשותה של תאונת דרכים, זכאי נפגע התאונה, לפנות אל החברה המבטחת את הרכב בביטוח חובה על פי חוק ולדרוש ממנה פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בתאונת הדרכים.

ראשי הנזק בגינם ניתן לתבוע הינם כאב וסבל, הפסדי השתכרות, עזרת צד ג', הוצאות רפואיות וכו'. בתביעות מסוג זה ישנם שני מסלולי תביעה אפשריים:

  •    במקרים רבים,תביעה זו התובע מגיש תביעה לבית המשפט ובמסגרתה עותר למינוי מומחים רפואיים בתחומי הפגיעה. הפסיקה קבעה כי מספיק שתהיה קיימת "ראשית ראייה" על מנת שבית המשפט יאשר מינוי המומחה.

במקרים אלו, הצדדים מחוייבים לקביעתו של המומחה לעניין אחוזי הנכות .

 

  • במקרים של תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה, כאשר נקבעה לנפגע נכות צמיתה על ידי המוסד לביטוח לאומי, הרי שקביעת הביטוח הלאומי מחייבת את חברת הביטוח.

נמחיש את האמור בדוגמא:

תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה

לקוח משרדנו בשם י' (שם בדוי) , מפעיל ציוד מכני וטרקטוריסט במקצועו, נפגע בתאונת דרכים במהלך עבודתו, עת ירד ממחפרון שנמצא באתר הבנייה בו עבד, החליק ונפל לאחור ונחבל ביד ימין- ידו הדומיננטית.

לי' נגרם שבר דיסטאלי עם תזוזה דורסאלית ביד ימין, בגינו עבר י' ניתוח לקיבוע השבר.

מומחה תעסוקתי שבדק את י' קבע כי י' איבד את כושרו לעבוד כטרקטוריסט בשיעור של למעלה מ- 50%.

היות ודובר היה בתאונת עבודה, התובע נבדק על ידי ועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי, אשר קבעו לתובע נכות צמיתה משוקללת בשיעור של 19%.

היות ומדובר בנכות צמיתה בשיעור גבוה, בתביעה שהגשנו לאחרונה לחברת הביטוח, בית המשפט אמור לאמץ את קביעות המוסד לביטוח לאומי ביחס לנכות שנקבעה  לתובע המהווה "נכות על פי דין" , בהתאם לסע' 6 (ב) לחוקהפלת"ד.

נקודה חשובה נוספת שחשוב לדעת הינה כי סעיף 8 לחוק קובע עיקרון ייחוד העילה-  לפיו מי שתאונת הדרכים מקנה לו עילת תביעה על פי חוק זה, לא תהיה לו עילת תביעה על פי פקודת הנזיקין בשל נזק גוף, זולת אם נפגע בתאונה שנגרמה על ידי אדם אחר במתכוון.

במשרד עורכי דין בוים& תומא עובדים עם מומחים רפואיים אשר מלווים את הלקוח לכל אורך ההליך.

לעומדים בראש המשרד ניסיון רב בניהול תביעות נזיקין והמטרה היא למקסם את הפיצוי שיקבל הלקוח.

הניסיון מוכיח כי מרבית התיקים נסגרים בפשרה ללא צורך בניהול הליך משפטי מייגע וארוך.

עו"ד תומא עבד שנים רבות באחד מבתי החולים הגדולים בישראל, ובנוסף שימש כמרצה מן המניין בחוג לסיעוד באוניברסיטת תל אביב.

לעו"ד בוים ניסיון בתחום הביטוח מעל 30 שנה, והוא שימש כמנהל בכיר במספר חברות ביטוח, ומשכך הוא מכיר את שני צדי המתרס ובקיא בתחום הביטוח.

העומדים בראש המשרד, רואים שליחות בעבודתם ופועלים ללא לאות למען לקוחות המשרד, בנחישות ובמקצועיות על מנת שלקוחות המשרד יקבלו את מלוא הפיצוי הכספי שמגיע להם מחברות הביטוח.

 

 

 

 

להערכת סיכוי ושווי תביעתך ללא התחייבות נא מלא את הפרטים הבאים ונחזור אליך

יצירת קשר

כל האמור באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי ו/או תחליף לכל יעוץ משפטי מכל סוג שהוא