דיני ביטוח ופנסיה

לקוחות ממליצים

מאמרים נוספים

יצירת קשר

עורך דין לדיני ביטוח ופנסיה

פוליסה הינה חוזה משפטי מחייב בין מבטח למבוטח. קרן פנסיה מושתתת על תקנון החל על הקרן אשר מסדיר את היחסים בין קרן הפנסיה לבין עמיתיה.

כאמור, הפוליסה שהינה חוזה מחייב אינה ניתנת לשינוי, לעומת קרן הפנסיה אשר תקנונה ניתן לשינוי על ידי הנהלת הקרן.
דיני הביטוח והפנסיה הינם מורכבים. לדוגמא: חוק חוזה הביטוח המסדיר את היחסים בין המבטח למבוטח, שייך למשפט הפרטי ורוב הוראותיו קוגנטיות.

חוק הפיקוח על עיסקי ביטוח, מפקח על הפעילות של חברות הביטוח וספקי הביטוח וקובע פרוצדורות מסויימות איך על המבטח לפעול. כמו כן, קובע דרכי פיקוח ואיך על המפקח על הביטוח לפעול.

יש לציין כי החוק לוקה בחסר ואינו מגן על מבוטחים במקרה שחברות הביטוח פושטות רגל.
בחיי היום יום אנו נתקלים במקרים של: תאונות דרכים, אלמנות, יתומים, מחלות קשות, אובדן כושר עבודה, פנסיית שארים, גמלת נכות, גמלת זיקנה, זוהי רשימה קצרה של מקרים רבים אשר חלק גדול מהאוכלוסיה חווה.

תאגידי הביטוח והפנסיה הינם תאגידי ענק, משופעים בתקציבים נכבדים עם מיטב אנשי המקצוע המנצלים את כוחם מול חוסר הידע והמצוקה של לקוחותיהם.

מדובר בשפה הכוללת מושגים ושמות הנראים לכאורה מורכבים ואשר אנשי הביטוח מנסים עוד יותר לסבכה.

משרדנו שם לו למטרה ליתן שירות וייעוץ מקצועי, משפטי בנפתולי אותה שפת ביטוח על מנת להקל על אלו אשר אמורים לקבל את זכויותיהם וכספיהם.
עו"ד אורי בוים, שימש בעבר במספר תפקידי ניהול ופיקוח במספר חברות ביטוח מובילות והינו בעל ניסיון והיכרות עם ענף הביטוח והפנסיה בכללותו על כל גווניו וסוגיו.

עו"ד אורי בוים הינו בעל רישיון יועץ פנסיוני בלתי תלוי מטעם משרד האוצר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

 

 

להערכת סיכוי ושווי תביעתך ללא התחייבות נא מלא את הפרטים הבאים ונחזור אליך

יצירת קשר

כל האמור באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי ו/או תחליף לכל יעוץ משפטי מכל סוג שהוא

דילוג לתוכן